Wystawa 7 Young Polish Artists i performance Zone of Contact

Malmö Konsthall , Malmö, Szwecja,
5 września 1975

Wystawa zbiorowa, (7 Young Polish Artists) – kurator Janusz Bogucki

Artyści: Michał Bogucki, Jerzy Kalina, Tomasz Konart, Przemysław Kwiek, Zofia Kulik i Małgorzata Maliszewska

Zarębski stworzył na wystawie instalację, a także wykonał performance pt. „Zone of contact”. Do instalacji użył pianina, z którego wyjął klawiaturę i położył ją na podłodze na wysypanym piachu. W miejscu klawiatury wsypał piasek, a w miejscu klawiszy położył różnokolorowe gwizdki. Obok między dwoma stojakami, na przeciągniętej lince powiesił długie pasma taśmy magnetofonowej. Była ona poruszana wentylatorem i wydawała cichy szelest, który artysta nagrywał ustawionym blisko magnetofonem. Częścią instalacji były też rośliny doniczkowe, akwarium z żywym węgorzem oraz gablotka z doniczką, w której ze sztucznej szczęki leżącej na ziemi, wyrastała trawa oraz z doniczką z kaktusem i  różowym fallusem z wosku, z którego wyrastało kilka długich traw.

Performance Zarębskiego odbył się w przestrzeni wystawy. Wzięła w nim udział Zofia Kulik – artystka także brała udział w wystawie. Na zdjęciach dokumentujących to wydarzenie widać także Przemysława Kwika. Zarębski ułożył na podłodze, między pianinem a leżącą na podłodze klawiaturą, szeroki pas z plasterków ogórka, którego początek przykrył kawałkiem białego płótna, a następie ustawił na nim krzesło. Zdjął koszule i spodnie i usiadł na krześle. Zofia Kulik przeciągnęła długą białą koronkę od jego pleców, nad ścieżką z plasterków ogórka i klawiaturą, przez cała długość sceny aż do przeciwległej ściany, gdzie były ustawione rośliny doniczkowe i akwarium z węgorzem. Następnie położyła plasterki ogórka na plecach Zarębskiego. 

Po zakończeniu performance Zarębski zaprosił  obecne wśród publiczności dzieci do grania na gwiazdkach. Gwizdki wydawały różne dźwięki w zależności od ich kolorów i kształtu.